Menu

Sportske igre mladih: Najbolji izborili završnicu u Rijeci

VARAŽDIN - Sportske igre mladih u Varaždinu okupile su mnoštvo djece, a to je velika stvar u vremenu kada mladi sve manje vremena provode na igralištima. Odlična je ovo prilika za igru, zabavu i druženje, a upravo je to agenda Dana sporta - naglasiti da sport nije samo natjecanje, već način povezivanja i gradnje timskog duha. Ove sezone, tijekom 31 sportsko-edukativnog događaja diljem Hrvatske, sudionici će pokazati kako se sportom ne treba baviti samo profesionalno - amaterski sport ima brojne benefite za fizičko i mentalno zdravlje.

U sklopu turneje i Sportski centar Sloboda postao je središte sportsko-edukativnog Telemach Dana sporta na kojem su sudjelovala djeca iz sedam osnovnih škola iz Varaždina i Katoličke osnovne škole Sveta Uršule.

Djeca su se natjecala u graničaru i atletici, a najspretnije ekipe i najbrži trkači izborili su plasman na Državnu završnicu Sportskih igara mladih koja će se krajem srpnja održati u Rijeci.

Gradonačelnik Varaždina Neven Bosilj:

„Sretan sam što se na ovo natjecanje prijavilo više od 1000 djece iz varaždinskih osnovnih škola, što je sjajan pokazatelj koliko djeca u Varaždinu vole sport. Nigdje u Hrvatskoj nije se prijavilo toliko djece za atletiku kao kod nas, što nas dodatno veseli. Naši vrhunski mladi sportaši odličan su primjer ovoj djeci, koja se sve više odlučuju baviti sportom i natjecanjima. Još više djece će se baviti sportom nakon ovakvih druženja i priredbi."

Osim toga, Bosilj je istaknuo da su ponosni na činjenicu da su treći grad u Hrvatskoj po izdvajanju sredstava za sport. Ispred Plazma Sportskih igara okupljene je pozdravio David Burburan:

"Predivno nam je danas u Varaždinu vidjeti ovoliko djece na Sportskom centru Sloboda koja se druže i natječu na našem Telemach Danu sporta. Sudjelovanje čak 54 graničarske ekipe i 567 mladih atletičara pozicionira Varaždin kao pravi sportski grad. Zahvaljujemo gradu na potpori i posebno gradonačelniku Nevenu Bosilju na gostoprimstvu.“

Svečani program Dana sporta započeo je paljenjem baklje koju su u pratnji djece donijeli ambasadori varaždinskog sporta Amanda Mlinarić, svjetska prvakinja u streličarstvu, Mateo Žugec, osvajač zlata na Svjetskom kupu u gimnastici i Enes Garibović, europski prvak u karateu koji je poručio:

"Drago mi je da sam kroz svoje djetinjstvo prošao raznorazne sportove koji su uvelike pomogli da u karateu budem odličan. To bi isto preporučio današnjoj djeci - da prođu sve sportove. Puno benefita ima, ne samo za fizičko zdravlje nego općenito mentalno zdravlje - kako se nositi sa stresnim situacijama, kako se nositi s nekakvim izazovnim preprekama, kako ih savladavati. Znam da me sport izgradio i zapravo sport je stvarno moj život i htio bih da djeca od malena krenu u to, a za to su odgovorni roditelji, da ih potaknu, da im osiguraju da se krenu baviti sportom i kasnije naravno odluče se, ukoliko budu imali rezultate, odluče se za jedan sport."

Natjecanja u utrci na 60 metara i graničaru održala su se u dvije kategorije: 2014. godište i mlađi te 2016. godište i mlađi. Kao posebno popularna disciplina istaknuo se graničar, koji kroz natjecanje miješanih ekipa, dječaka i djevojčica, potiče na druženje i inkluziju.

Medalje najboljim ekipama i pojedincima dodijelili su Dražen Cesar i Anica Sitar.

Najspretnije ekipe u graničaru Pume (3. osnovna škola) i Narančasto plavi (Katolička osnovna škola Svete Uršule), te najbrži u atletici Nika Repalust (2. osnovna škola), Vito Brozd (1. osnovna škola), Mia Šinjori (6. osnovna škola) i Fran Jug (7. osnovna škola) putovat će krajem srpnja na Državnu završnicu Plazma Sportskih igara mladih.

Također, održana je edukacija o pružanju prve pomoći koju je organizirao Crveni križ grada Varaždina, a edukaciju su provodili i predstavnici MUP-a. Plazma Sportske igre mladih, najveća su sportsko amaterska manifestacija u Europi, pružaju djeci da se, potpuno besplatno, natječu u 10 sportskih disciplina.

U 29. sezoni Plazma Sportske igre mladih samo u Hrvatskoj okupit će više od 115.000 djece i mladih.

nazad na vrh
koprivnica     radio1     terezija     superradio     garešnica     novi radio     radio županja     radio zadar     metkovic     drava     drnis     djakovo     eurostar     imotski     kaj     labin     makarska     moslavina     novska     Ultra     sisak     trend_radio     novi_marof     radioval     nova gradiška     antena     sinj     orahovica     vukovar     bravo     biokovo     enter     city     happyfm     RovinjFM     RadioGospić     Kastav     Megamix     Gorski Kotar     http://www.radioploce.hr/     Brač     unidu     trogir     Extrafm     zelina     room     
koprivnica     radio1     terezija     superradio     garešnica     novi radio     radio županja     radio zadar     metkovic     drava     drnis     djakovo     eurostar     imotski     kaj     labin     makarska     moslavina     novska     Ultra     sisak     trend_radio     novi_marof     radioval     nova gradiška     antena     sinj     orahovica     vukovar     bravo     biokovo     enter     city     happyfm     RovinjFM     RadioGospić     Kastav     Megamix     Gorski Kotar     http://www.radioploce.hr/     Brač     unidu     trogir     Extrafm     zelina     room     
Kako bi Vam omogućili bolje korisničko iskustvo te funkcionalnost svih sadržaja ova web stranica koristi kolačiće ( cookies ). Odabirom PRIHVAĆAM slažete se s korištenjem kolačića za koje je potrebna Vaša prethodna suglasnost, a za sve dodatne informacije pročitajte Politiku korištenja kolačića (Cookies Policy) ili Postavke kolačića.
Prihvaćam Ne prihvaćam